HAKKIMDA

Ortaokul hayatında kendi çaba ve merakı ile Photoshop programını öğrenip, yakın çevresine ufak çaplı tasarımlar yaparak estetik kaygılar ve görsel tasarımla tanıştı. Lise hayatında da grafik ve web tasarım işleri yapmaya, kendini geliştirmeye devam etti. 2011 senesinde Hacettepe Üniversitesi - Fizik Mühendisliği'ni kazanmış olup, İngilizce ve Uygulamalı Fizik eğitimi almıştır. Mühendislik eğitimini alırken sanata ve tasarıma ilgisinin daha da artması ile birlikte çocukluk hayali olan sanatın ve mimarlığın peşinden gitme kararı almış olup; mevcut bölümüyle olan ilişkisini kesmiştir. Resim eğitimi alıp, serbest çizim tekniğini geliştirmiştir. 2014 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi - Mimarlık Fakültesi'ni kazanıp, sanata olan ilgisini mimarlık mesleği ile birleştirmek ve hayallerine ulaşmak adına bir adım daha yaklaşmıştır.

 

Mimarlık eğitimi sürecinde "form işlevi takip etmeli" ilkesini benimsemiş olup sert ve sade bir tasarım dili çizgisi ile mimarlık mesleğine 2018 yılında adım atmıştır. 

Okuduğu süreçte; yaz aylarını şantiye, mimari  tasarım ve görsel tasarım konuları ile ilgilenerek verimli bir şekilde geçirmiştir. 2016 senesinde "Evde İş İşte Ev" proje atölyesinde "Fazıl Say Evi"  tasarlamış olup, sanatçıya projesini sunma ve İ.K.Ü. Mimarlık Fakültesi öğretim üyelerinin ve mütevelli heyet başkanının teşekkürlerine layık görülmüştür.

Ayriyeten 2. Frig Vadileri Foto-maratonu Yarışmasında Sergileme Ödülüne layık görülmüştür.

Uzun süredir Grafik Tasarım, Mobil Arayüz (UI/UX), Kurumsal Kimlik, Websitesi Tasarımı, Logo Tasarımı, Sosyal Medya Tasarımı ve Fotoğrafçılıkla uğraşmaktadır.

İLETİŞİM

emir.kalayci@gmail.com

+90 505 609 84 32 

  • LinkedIn Basic Black

Tebrikler! Mesajınız gönderilmiştir.